Termék kereső
Ok
Probléma kereső
Ok
Termékcsoportok
AKCIÓ
Termékcsomagok
XL-XXL
Vitastiq-vitamin nyomon követő
M Essence Bio gomba
Purex Phase program
Immunrendszer
Stressz
Tisztítókúra
Szív és érrendszer
Húgyúti panaszok
Mozgásszervi panaszok
Vérszegénység
Változókor
Teák és különleges ivólevek
Arc- és testápolás, kozmetikumok
Szájápolás
Gyógykozmetikumok
Levegőtisztítás
Magnetoterápia
Elektroszmog és egyéb sugárzások
Réztextíliák
Családtervezés
Tisztítószerek
Emésztőrendszer
Információs anyagok
Oktatási anyagok
Szuperélelmiszerek

 

Megoldás a viszkető, száraz, korpás fejbőrre!

A viszkető, száraz, netán korpás fej nem ritka jelenség, bármelyikünk életét keserítheti. Ugye milyen idegesítő, amikor napjában többször vakargatod a fejed? Az egészséges fejbőr háromhetenként újul meg, és a leváló hámsejtek láthatatlanul kicsik. Mielőtt bármit tennél ellene, próbáld kideríteni, hogy mi lehet a hátterében! Vizsgáljuk meg a fejbőrünket: csak száraz, vagy zsíros, vagy esetleg korpás is, vagy még sebes is? Bőrünk, hajunk, körmünk mindig, már jóval előbb jelez, hogy apróbb működési zavar van a testünkben, mint a belső szerveink. Ha nem múlik el a problémád, mindenképp kérj orvosi tanácsot, mert például akár a korpás fejbőr is lehet komoly baj hírnöke!

Korpásodás esetén, a hajas fejbőrön gyulladás alakul ki, amely meggyorsítja a fejbőr felső hámrétegének leválását, így szemmel láthatóvá válik a fejbőrön, illetve a hajszálak tövén a korpának nevezett levált szaruréteg. 

 

Tünetei és típusai:

  • Száraz korpásodás esetén a faggyútermelődés nem kóros, a fejbőr nem zsíros, így a korpa nem tapad a hajhoz. Ilyenkor a haj legtöbbször száraz, fénytelen, könnyen letörik, igen nehezen fésülhető.Hátterében genetikai tényezőkön kívül helytelen táplálkozás, B-vitamin hiány, fejbőr megfázása, vegyi anyagok (pl. hajfesték, szőkítő anyagok) károsító hatása, kevés folyadékbevitel, stressz, legyengült általános állapot állhat.
  • Zsíros korpásodás (seborrhea capitisnek) esetén az androgén hormonok által kiváltott fokozott faggyútermelés miatt a leváló hámsejtek összetapadnak és nehezen távolíthatóak el a fejbőrről. A túltermelődött faggyúban elszaporodik a pityrosporum ovalénak nevezett gomba, mely normálisan is minden ember fejbőrén megtalálható, ám normális körülmények esetén tüneteket nem okoz. E gomba elszaporodásakor gyulladásos folyamat indul be, mert a fejbőr hámsejtjeit fokozott osztódásra, elszarusodásra készteti, mely később a fokozott faggyú miatt nehezen eltávolítható korpaként jelentkezik. Anyai androgén hatásra már a csecsemők fejbőrén, általában az első hónap végére vastag, sárgásbarna felrakódás, koszmó alakulhat ki, mely a seborrhea capitis csecsemőkori formája. Ilyenkor a babáknál gyakran 8-10 hónapos korig is megfigyelhető a zsíros korpa. Majd pubertáskorban kezdődik el újra a fejbőr seborrheája, ami a huszonévesek csaknem 60 %-át érinti. A férfiaknál gyakrabban fordul elő, mint nőknél. Kezelés nélkül általában az ötvenes évektől kezdenek el enyhülni a tünetek.

 

A korpásodás fő okai:

  • Nem megfelelő hajápolás: túl gyakori hajmosás, a túl forró levegővel való hajszárítás, ezek ingerlik, kiszárítják a fejbőrt, gyakran okoznak viszketést, és megakadályozzák, hogy a fejbőr elegendő faggyút termeljen.
  • A fejbőr betegségei: A korpásodás leggyakoribb oka a seborrheás ekcéma. Erre a fejbőrt érintő betegségre a következő tünetek jellemzőek: túlzott mértékű faggyútermelés, kis gyulladásgócok a fejbőrön, melyek piros foltok formájában láthatóak, az ember normál bőrflórájához tartozó Malassezia (Pityrosporum ovale) gomba túlzott elszaporodása. Ezeknek a változásoknak a hatására a hámsejtek túl korán elpusztulnak, a faggyúval együtt összecsomósodnak és felválnak.
  • A fejbőr korpásodásával járó egyéb megbetegedések: Orvosi kezelést igénylő, bizonyos testrészek és a fejbőr korpásodásával járó betegségek a következők: pikkelysömör (pszoriázis), atópiás dermatitisz, a fejbőr patogén gombás fertőzése (Tinea capitis), veleszületett keratózis, a fejbőr allergiás reakciói


>>>
Megoldás a viszkető, száraz, korpás fejbőrre!<<<



Egyéb okok, amik viszkető, száraz, fejbőrt eredményezhetnek:

  • Leégett fejbőr: nyáron különösen gyakran előfordulhat, hogy fejbőröd szinte észrevétlenül leég, főleg a választék környékén
  • Allergia: ha a viszketés csak nemrégiben jelentkezett, akkor állhat a háttérben pl. a sampon vagy egyéb hajápolási termék egyik összetevője. Ilyen esetekben egy teljesen natúr, parfümöt (amely gyakran allergizál) sem tartalmazó sampon lehet a megoldás. Arra is figyelj, hogy bizony egyes gyógynövények és illóolajok is allergizálhatnak, ha allergiára gyanakszol, ezeket is kerüld el.
  • Élősködő: sajnos a viszketés hátterében paraziták is állhatnak, ekkor a sampon már nem megoldás.

Tippek az irritáció, a viszketés csökkentésére a fejen, fejbőrön:

  • Langyos, vagy hideg vízzel moss hajat, a forró víz károsíthatja a fejbőrt! Nem tesz jót, ha a forró vizes hajmosás után, forró hajszárítóval megszárítod, majd forró hajvasalóval kiegyenesíted!
  • Száraz korpásodás esetén fontos, hogy két hajmosás között legalább három nap teljen el, mert a bőr természetes védelmét a samponnal gyengítjük, és 48 óra alatt áll helyre az eredeti állapota.
  • Ügyelj a higiéniára: mindig a saját fésűdet, hajkefédet használd, és ezeket rendszeresen tisztítsd meg!
  • Válts natúr, nem irritáló samponra, nyugtató hatású összetevőkkel!
  • Alkalmazz olyan gyógynövényeket, amelyek fertőtlenítő hatásúak: mivel a korpa fő okozója a fertőzés, antibakteriális és fertőtlenítő hatású gyógynövények – ilyen pl. a teafaolaj – segíthetnek kezelni a fertőzést. Ilyenkor arra figyelj, hogy összetételében az általad használt sampon természetes legyen, azaz ne fokozd a problémát irritáló anyagokkal.

Hogy melyik ez a sampon, ami 100%-ban természetes anyagokat tartalmaz, és minden összetevőjével a hajproblémák kezelésére talál megoldást?


A Bioline shampoONE!


 

Már egy hét rendszeres használat után jelentkezik a pozitív hatás!
Részletes leírásért kattints ide >>>

forrás:
webbeteg.hu
zoldgondoskodas.hu

BELÉPÉS
Elfelejtette Jelszavát?
OK
Kosár
A kosár üres.
 



Herba Gold Nonimed Purex

© 2009 Minden jog fenntartva | ÁSZF | Adatkezelési tájékoztató
Az oldal megtekintéséhez legalább Internet Explorer 7 ajánlott, 1024x768 felbontásban.