Termék kereső
Ok
Probléma kereső
Ok
Termékcsoportok
AKCIÓ
Termékcsomagok
XL-XXL
Vitastiq-vitamin nyomon követő
M Essence Bio gomba
Purex Phase program
Immunrendszer
Stressz
Tisztítókúra
Szív és érrendszer
Húgyúti panaszok
Mozgásszervi panaszok
Vérszegénység
Változókor
Teák és különleges ivólevek
Arc- és testápolás, kozmetikumok
Szájápolás
Gyógykozmetikumok
Levegőtisztítás
Magnetoterápia
Elektroszmog és egyéb sugárzások
Réztextíliák
Családtervezés
Tisztítószerek
Emésztőrendszer
Információs anyagok
Oktatási anyagok
Szuperélelmiszerek

 

 

Szilveszteri szokások szerte a világon

 

 

2020 nem az utazások éve volt. Hogy 2021 mit rejteget, még nem tudhatjuk, de hozunk egy kis érdekességet, utazzunk kicsit olvasva: a világ különböző pontjain hogyan ünneplik, milyen hagyományok tartoznak az utolsó és az első órákhoz.

 

Argentína

Latin-Amerikában valamiért komoly jelentőséget tulajdonítanak a női fehérneműknek. Argentínában például vadonatúj rózsaszín fehérneműt kell viselni, mert ez állítólag vonzza a szerelmet.

Másik szokásuk, hogy pontban éjfélkor a jobb (ez fontos, tehát nem bal, hanem jobb) lábunkkal előrelépni, hogy ezzel kezdjük meg aztán az évet, ami ezek után nyilvánvalóan csak szerencsés és sikeres lehet.

 

Ausztrália

Az ausztrálok a zajkeltésben hisznek, úgyhogy éjfélkor fogják a különböző edényeket és serpenyőket és azokat ütve vonulnak az utcákon.

 

Ecuador

Az Atlas Obscura szerint Ecuadorban éjfélkor az emberek, szerte az országban politikusok, pop sztárok és más ikonok bábus-képmását fáklyákkal égetik el az utcákon.

A bábuk tűzbe vetése az óév minden rosszának eltüntetését jelenti, hogy az újévet tiszta lappal kezdhessék. Az ecuadoriak bárki bábu-képmását elégetik, Spongyabobtól kezdve, a vezető politikusokéig.

 

Brazília

Brazíliában a fehér színben hisznek, mert szerintük az elijeszti a rossz szellemeket. Emellett aki teheti, annak célszerű lemenni az óceán partjára és hét hullámot átugorni (a hét minden napjára egyet), mert ez szerencsét hoz. Aki nincs víz közelében, annak elég, ha csak nagyokat ugrik.

Emellett ajándékot is adnak a víz istennőjének, ezért virágokat szórnak az óceánba. (Ha a víz visszalöki őket a partra, akkor nem fogadta el.)

 

El Salvador

El Salvadorban az a szokás, hogy éjfélkor egy tojást törnek egy üvegtálba, majd éjszakára kint hagyják az ablakpárkányon. Reggelre a tojás kissé már összeáll, és amilyen alakot ki tudunk venni belőle, azt hozza majd az Újévben a jószerencsénk. (Itt azért a fantáziának elég jelentős terep jut)

 

Spanyolország

Amíg a madridi Real Casa de Correos harangjai elütik a tizenkettőt, addig a spanyolok megpróbálnak annyi szőlőszemet lenyelni, amennyit csak tudnak. Aki mind a tizenkét szőlőszemet le tudja nyelni a kongatás végére, az állítólag szerencsés lesz a következő évben. És, ha mindez még nem lenne elég egyedi, ezt úgy kell tenni, hogy mindenkinek piros fehérneműt kell viselnie!

 

Svájc

Azért, hogy az új év szerencsében, békében és jólétben teljen el, a svájciak egy gombóc fagyit dobnak a padlóra. A gyermekek és felnőttek egyaránt részt vesznek ebben az újévi rituáléban, ami, állítólag jó szerencsét és bőséget hoz az újévben.

 

Japán

Az éjfél közeledtével a templomi harangok mély, búgó hangját lehet mindenhol hallani. A harangok 108 alkalommal szólalnak meg, ahogy az óév elbúcsúzik az újév, pedig beköszönt.

A 108 harangszóról azt mondják, hogy az ember 108 különböző bűnét hivatott szimbolizálni a Buddhista hitvilágban. A harangszó az előző év bűneit törli el.

Minden harang 107 alkalommal csendül meg éjfél közeledtével, és egy éjfél után.

 

Dánia

Sok dán úgy ünnepli az újévet, hogy éjfélkor székekről ugrálnak le, ezzel a régi dolgok elhagyását és a jószerencse beinvitálását remélik az újévben.

Tányérokat is dobálnak a szomszéd küszöbére, ezzel szimbolizálva a barátságot, barátszerzést. Azt mondják, hogy aki a legtöbb tányért töri el, annak lesz a legtöbb barátja az újévben.

 

Észtország

A 7-es, 9-es és a 12-es számok szerencsések az észteknél. Olyan hiedelem járja náluk, hogy, az új év első napján 7-szer, 9-szer, vagy 12-szer kell enni. Azt mondják, hogy ez a biztosíték arra, hogy az újévben bőségesen legyen élelmük!

Az az ember, aki képes hét étkezést végig enni az újév napján, akkor hét ember erejével rendelkezik majd az újévben.

 

Chile

Egy chilei kisvárosban, Talcában, a helyiek úgy ünneplik az ú év hajnalát, hogy a temetőben alszanak, szeretteiktől körbevéve. Ez a hagyomány újkeletű, csak 1995-ig nyúlik vissza, mindamellett egyre nő a népszerűsége, évente 5000 ember vesz részt a ceremóniában.

 

Fülöp-szigetek

Az új évi készülődés része, hogy 12 kerek formájú gyümölccsel várják az újévet, amik az év 12 hónapját szimbolizálják.

Szilveszter este a házban az összes villanyt felkapcsolják, hogy így ijesszék el a gonosz szellemeket. Kinyitják az összes ajtót, ablakot, szekrényt, hogy aztán éjfélkor őrült módjára körberohanva mindet be is zárják.

A filippínók ilyenkor pöttyös ruhát viselnek, mert a kerekség a jólétet jelenti. A zsebeik kerek pénzérmékkel vannak teli, melynek csörömpölése odavonzza a vagyont”.

 

Guatemala

Guatemalában, pontban éjfélkor 12 pénzérmét kell az utcára menve a hátunk mögé hajítani, természetesen úgy, hogy az utcának háttal állunk.

 

Virginia, USA

Szilveszterkor megnézhetik a Fredericksburg körtét, egy nagy megvilágított gyümölcsöt, ahogy végig legurul a Caroline Street-en. Nagysága az újév közeledtével csökken.

 

Georgia, USA

Az őszibarack-ejtés a legnagyobb szilveszteri ünnepség délkeleten és 16 órán át tart. A 800 font (kb. 400 kg) súlyú őszibarackot az éjféli óraütés előtt fejezi be földi pályafutását.

Az őszibarack régóta Georgia szimbóluma és történelme büszkesége. Az óriás barackot üvegszálból és habból készítik és 1989 óta minden évben lepottyantják.

 

North Carolina, USA

Az amerikai újévi „potyogó tárgyak” hagyományát folytatva, ez az egyedülálló hagyomány, Észak Carolinában, Brasstownban honos.

Egy oposszum befogásával kezdődik. Aztán szilveszterkor az oposszumot lassan leeresztik egy műanyag ketrecben, miközben a nézők visszaszámolják a perceket éjfélig. Utána, persze, az oposszumot elengedik.

Az oposszum „ejtés” mellet, évente még Miss Oposszum versenyt is rendeznek.

 

Hollandia

A hollandoknál hagyományosan az oliebollen nevű speciális, cukros fánkot eszik, ami teljesen egyértelműen meghozza majd a szerencsét és pénzt az Újévben.

 

Puerto Ricó

Puerto Ricóban nem bonyolítják túl az életet, a lényeg, hogy minél több edényt töltsünk meg vízzel, majd pontban éjfélkor öntsük ki az utcára a bejárati ajtón.

 

Skócia

First-footing nevű hagyomány: lényege, hogy közvetlenül éjfélt követően mi legyünk az első, akik egy szomszédhoz vagy baráthoz bekopogtat. Ilyenkor ajándék is akad, vagy egy pénzérme, vagy kenyér, vagy só, vagy széndarab, esetleg kis whisky, ezek ugyanis pénzügyi sikereket, ételt, jó ízeket, meleget és jókedvet hoznak az újévben.

 

Oroszország

Az oroszoknál a kívánságainkat kell egy darab papírra leírni, amiben eddig semmi különös nincs. Az érdekesség ezután következik, ugyanis a papírt elégetik, majd a hamut egy pohár pezsgőbe szórják és még éjfél előtt megisszák.

 

 

 

Akárhol ünnepeltek is, egyedül vagy társaságban, bulizva vagy elmélkedve, kívánjuk mindannyitoknak, hogy az új évetek boldogságban, egészségben gazdag legyen, terveitek sikerüljenek!

BELÉPÉS
Elfelejtette Jelszavát?
OK
Kosár
A kosár üres.
 
 



Herba Gold Nonimed Purex

© 2009 Minden jog fenntartva | ÁSZF | Adatkezelési tájékoztató
Az oldal megtekintéséhez legalább Internet Explorer 7 ajánlott, 1024x768 felbontásban.