Magnéziumhiány >>> 5+1 jele Sokan nincsenek tisztában vele, hogy mennyire fontos a magnézium a szervezetének. Ez az ásvány felelős körülbelül 300 metabolikus folyamatért a szervezetben. Sok ember a szorongással, álmatlansággal és izomgörcsökkel társítja a magnéziumhiányt. A magnézium az energiatermeléshez is szükséges a szervezetben, és ragyogó segítség a fáradtság leküzdéséhez. A szívelégtelenség is javulhat magnézium hatására.
Íme 5+1 jel, amely magnéziumhiányra utal:
1. Alvászavarok Tanulmányok igazolták, hogy az alacsony magnéziumszint az alvásminőséget is befolyásolja. A magnézium ugyanis hozzájárul az idegrendszer normális működéséhez, ami a pihentető alváshoz is elengedhetetlen. Növeli a szervezetünkben a gamma-amino-vajsav (GABA) nevű neurotranszmitter (ingerületátvivő anyag) termelődését, amelynek szorongást feloldó hatása van. Ez pedig segít ellazulni, hogy alvásunk kellően pihentető lehessen.
2. Izomgörcsök A magnéziumhiány egyik jellegzetes jelei a visszatérő izomgörcsök. Ha a szervezetben túl magas a kalcium, de alacsony a magnézium szintje, akkor ez könnyen okozhat ilyen panaszokat. Végtagokban jelentkező élesfájdalomvagy tompább, szorító érzés formájában is jelentkezhet.
3. Szemrángás Az izomgörcsök a szemizmokban is jelentkezhetnek, ami kellemetlen, tikkelő érzést eredményez.
4. Erős szívdobogás A megfelelő magnéziumszint segít fenntartani a helyes szívritmust, emiatt az orvosok is azt adják be pitvarfibrilláció és szívritmuszavar megelőzéséhez. A magnézium emellett segít más ásványi anyagoknak - például a kalciumnak és a káliumnak - eljutni a sejtekhez.
5. Állandó fáradtság A magnézium része a szervezet természetes energiatermelő rendszerének, és hozzájárul az energiafelszabaduláshoz. Alacsony szintje az energiaszintünket is befolyásolja, a magnézium ugyanis szükséges az adenozin trifoszfát (ATP) nevű anyag termeléséhez, amely az emberi szervezet egyik alapvető energiaforrása. +1. Csokoládé iránti vágy Ha valamilyen élelmiszer után sóvárgunk, akkor a legtöbb esetben ez tápanyaghiányra utal. Persze a csokoládéra sokszor pusztán az íze miatt vágyunk, mégis lehet, hogy magnéziumhiány áll a dolog mögött. Sok nő édesszájú lesz a menstruációt megelőző időszakban, ami szintén arra vezethető vissza, hogy amenzeszalatt lecsökken a szervezetben a magnézium szintje. Minél nagyobb az étcsokoládé kakaótartalma, annál többet tartalmaz ebből az ásványi anyagból. A magnéziumhiány megelőzése A magnéziumhiány kiegyenlített táplálkozással megelőzhető. Magas magnéziumtartalmuk miatt ajánlatos a következő ételek fogyasztása: mandula, dió, mogyoró, zab korpa, paraj, fehér bab, halfélék.
A magnéziumhiány kezelése Kezdetleges stádiumban az otthoni kezelés is lehetséges, a fentebb említett ételek és magnéziumot tartalmazó készítmények szedésével. Amennyiben tartósan fennáll a magnéziumhiányos állapot, akkor feltétlen konzultálni kell az orvosával.
Magnemax kapszula – Most 25% kedvezménnyel
Kattints ide a részletekért, és spórolj 25%-ot! Több mint 30 enzim működését aktiválja, részt vesz a fehérje szintézisben és stabilizálja szervezetünket, továbbá befolyásolja a vérnyomást, a szív, az epe,a vese és az idegrendszer működést. A készítmény több, erős antioxidáns hatóanyagot ( pl. ß-karotin, E-vitamin, C-vitamin, cink) is tartalmaz, melyek a magnéziummal együtt fontos szerepet játszanak a mindennapi kalcium anyagcserében, ezért a készítményt javasoljuk a Coral+Calcimax rágótablettával együtt szedni.
Egyes összetevők hatása a szervezetre:
- A magnézium hozzájárul a normál izomműködés¬hez. - A magnézium részt vesz a normál csontozat fenntartásában. - A cink hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez.
Tudj meg többet a Magnemax kapszuláról >>> Nézd meg a többi áprilisi akciós termékeinket is, most akár 50%-ot is spórolhatsz!
|