Termék kereső
Ok
Probléma kereső
Ok
Termékcsoportok
AKCIÓ
Termékcsomagok
XL-XXL
Vitastiq-vitamin nyomon követő
M Essence Bio gomba
Purex Phase program
Immunrendszer
Stressz
Tisztítókúra
Szív és érrendszer
Húgyúti panaszok
Mozgásszervi panaszok
Vérszegénység
Változókor
Teák és különleges ivólevek
Arc- és testápolás, kozmetikumok
Szájápolás
Gyógykozmetikumok
Levegőtisztítás
Magnetoterápia
Elektroszmog és egyéb sugárzások
Réztextíliák
Családtervezés
Tisztítószerek
Emésztőrendszer
Információs anyagok
Oktatási anyagok
Szuperélelmiszerek

 

VÉDJÜK BŐRÜNKET A KÁROS SUGARAKTÓL!

Most már visszavonhatatlanul megjelentek az erősebb napsugarak, amelyek sokakat napozásra csábítanak. A védelem azonban elengedhetetlen. A nap sugarai fokozott terhelést rónak szervezetünkre, bár rendelkeznek pozitív hatásokkal is, az UV által okozott károsodás eléggé egyértelmű.


Megfelelő mennyiségű napfény nélkül nem lenne földi élet, hiszen bolygónk éghajlatának fenntartásában a Napnak kiemelt szerepe van, ezenkívül a növények fotoszintéziséhez is nélkülözhetetlen. Az egészséges immunrendszerhez is szükséges megfelelő mennyiségű napfény, ugyanis bőrünkben csak napfény hatására tud termelődni a D-vitamin, és napi 15-20 perc teljes testtel történő napozás indokolt is lenne a napon. Ez biztosítaná ugyanis a megfelelő aktív D-vitamin termelést, persze napvédő nélkül. Sajnos ez az idő azonban elég arra is, hogy pecsenye pirossá süljünk, így a 3x 5-6 perc talán jobban javasolható. Ettől eltekintve azonban szükséges a védelem. A nap sugarai ugyanis intenzív oxidatív károsodást okoznak szervezetünk első védelmi vonalában, a bőrben. A bőrrák, csak az érem egyik oldala, sőt tudjuk, hogy a napvédők használatának növekedésével előfordulása nem csökken, de van számos más probléma, amit a nap károsító hatása okoz. Az égés miatti károsodások, a bőr szerkezetének romlása, a kollagén meglazulása következményes korai ráncosodással, az ekcémára való hajlam, a sötét foltok (öregség foltok) és anyajegyek számának növekedése stb. részben a nap károsító hatásának számlájára írhatók.


Mit jelent a káros sugárzás?

A napfény mintegy 50 százaléka látható fényből, 45 százaléka infravörös sugárzásból, és 5 százaléka ultraviola (UV) sugárzásból áll. Ez utóbbi szintén három részre osztható: UVA-ra, UVB-re és UVC-re. Az alacsony hullámhosszú UVC-sugarak legnagyobb részét kiszűri a földfelszínt körülvevő ózonréteg. Az UVA-sugarak hullámhossza a legnagyobb, e sugárzás hatol a legmélyebbre a bőrben. UVA-sugárzás nagy dózisban bőrpírt és pigmentációt vált ki, hosszú távon ez felelős a bőr öregedéséért és bizonyítottan szerepet játszik a legrosszabb indulatú bőrdaganat, a melanoma kialakulásában is. A bőr barnaságáról és a leégésről is az UVB sugarak gondoskodnak, amelyek szintén hozzájárulnak a bőrrák kifejlődéséhez. Minél nagyobb tengerszint feletti magasságban nyaralunk, annál erősebb UVB-sugárzásnak vagyunk kitéve. Az UVB-sugárzás a földre különösen a déli órákban jut nagy mennyiségben, ilyenkor a napsugarak közel merőlegesen, így vékonyabb védőburkon keresztül jutnak a fölfelszínre, ezért ekkor különösen óvakodni kell a napégéstől. A vízen is átjut, ezért téves az az elképzelés, hogy a vízben nem lehet leégni. A bőr csak az UVB-sugárzás ellen védi magát azáltal, hogy a hámréteg az UVB-sugarak 80%-át blokkolja. A daganatképződés szempontjából veszélyesebb UVA-sugarak ellen azonban nincs természetes védelem. Általánosságban azt mondhatjuk, hogy az UVB az azonnali reakciókért (napégés), az UVA viszont a sokkal komolyabb következményekkel járó, késői reakciókért felel (fényöregedés, napallergia, bőrrák [pl. melanoma]).


Leéghetünk az autóban, napernyő alatt vagy a vízben?

Az autó ablaküvege 80 százalékban engedi át az UVA-sugarakat, ezért használjunk legalább UV-filterrel ellátott nappali krémet. UV szűrő ugyanis a régebbi autótípusokban csak a szélvédőben van, az oldalsó ablaküvegekben nincs. Korábbi kutatások kimutatták, hogy a sofőrök bal oldali testrészein (bal kar, bal arcfél) gyakrabban fordult elő melanoma, mivel erről az oldalról érte őket döntően napfény. Aki a napernyő vagy fa alatt hűsöl, azt csak az UV-sugarak 50-80 százaléka éri, ami bőven elég ahhoz, hogy lebarnuljon. Fél méterrel a víz felszíne alatt az eredeti sugárzás 40 százaléka mérhető, és mivel a bőrt a víz folyamatosan hűsít, nem is érezzük, hogy égünk, így ilyenkor használjunk vízálló terméket.
Gyakori napallergia
Sok embernek lesz a napfénytől vörös, viszkető ­kiütése, ami nem leégés, hanem napallergia. A napsugárzás hatására a szabadon lévő bőrfelület allergiás választ ad. Ez leggyakrabban az UV-A fényre adott reakció, ami sokszor autóvezetés során is kijön. A leégésnél gyulladásos mediátorok felszabadulása okozza a bőr égő érzését, duzzadását, hólyagok keletkezését, a napallergiánál a tüneteket az allergiás mechanizmusban részt vevő mediátorok felszabadulása és ezek hatása okozza a bőrben. Már minimális napsugárzás hatására is előjöhetnek a vörös­ csomócskák az arra érzékenyeknél főleg a karon, a dekoltázson és az arcon. De nemcsak napallergia jelentkezhet, hanem más betegséget pl. a herpeszt, rosaceat is belobbanthatja az erős napsugárzás.


Hogyan védekezzünk?

Az elsődleges védelmet saját bőrünk jelenti, ami minden ember esetében másként értékelendő. Bőrünk színe örökletes tulajdonság, melyet a külső hatások bizonyos mértékben befolyásolhatnak. A fényvédő hatást befolyásolja a bőr vastagsága, valamint fontos védő szerepet tölt be a bőrben található pigment. A különböző bőrtípusok közül a sötétebb bőrtípus nagyobb, a világos bőrtípus kisebb védelmet nyújt.
Olyan krémet használj, amely az UVA- és az UVB-sugárzástól is megvéd. Válassz vízálló, hipoallergén, készítményt.
Legalább 30 perccel azelőtt kend be magadat, hogy kimennél a szabadba. Kérj orvosi tanácsot, ha olyan gyógyszert (antibiotikumot, fogamzásgátlót, gyulladáscsökkentőt) szedsz, amely a bőrt érzékenyebbé teszi a napfényre.


Kinek milyen faktorszám ajánlott?

Az 1-es bőrtípusba tartoznak a vörös vagy világosszőke hajú, fehér bőrű emberek, akik szinte sohasem barnulnak le. A 2-es típus először leég, majd lebarnul, a 3-as típus már ehhez képest jól barnul. A 4-es típus szinte sohasem ég le, míg az 5-ös típusba az észak-afrikai, az ázsiai és a mediterrán térségek lakói sorolhatók, a 6. típus a fekete bőrűeké. A gyerekek bőrszínüktől függetlenül és az 1-es típusba tartozók válasszanak minimum 40-es faktorszámú fényvédőt. A 2-es típusnak legalább 20-as, a 3-asnak legalább 10-es fényvédő faktorra van szüksége, a 4-esnek és az afölötti bőrtípusokba tartozók az alacsonyabb jelölésű készítményeket is használhatják.


Mit válasszunk?

A BioG Bio Naptejet! Természetes fényvédelem, kímélő összetétel, maximális hatékonyság.
Hatékony UVA és UVB védelem, ezüst kolloiddal.
A nap káros hatásainak kivédésére egy szűrőt hoz létre a bőrfelületen és serkenti a bőr immunvédelmét.
Tápanyagokban gazdag összetételének köszönhetően védelmet nyújt a bőrpír, a leégés, a foltok megjelenése és a gyulladások ellen.
Értékes olajai – szezám és mandula – és a kakaóvaj táplálják és hidratálják a bőrt.
A benne lévő répa kivonat természetesen segíti a fotoprotektív barna melanin egyenletes termelődését.
Elasztint tartalmaz, amely egy a kollagénhez hasonlóan fontos protein, a bőr rugalmasságáért felelős.
A zöld tea kivonat kiváló antioxidáns, míg az ezüst kolloid bőrnyugtató és gyulladáscsökkentő tulajdonságú.
Titán-dioxidot tartalmaz, amely egy biztonságos fizikai fényvédő, nem irritálja még a legérzékenyebb bőrt sem, nem szívódik fel, hanem egy védőréteget képez a bőr felszínén.


Kisgyermekek és babák számára is alkalmazható.
Válaszd a BioG Bio Naptejet, 30 vagy 50 SPF változatban!
Olvass róla bővebben erre a linkre kattintva!
 


BioG Bio Naptej 30 SPF >>>

BioG Bio Naptej 50 SPF >>>




BELÉPÉS
Elfelejtette Jelszavát?
OK
Kosár
A kosár üres.
 



Herba Gold Nonimed Purex

© 2009 Minden jog fenntartva | ÁSZF | Adatkezelési tájékoztató
Az oldal megtekintéséhez legalább Internet Explorer 7 ajánlott, 1024x768 felbontásban.